Tantum verde działa także przy upałach   2 Komentarze

Tantum verde przydaje się w przypadku bólu dziąseł, języka, jamy ustnej, gardła, migdałków, krtani, błony śluzowej jamy ustnej po chemio i radioterapii.Leczy Afty, choroby przyzębia, paradontozę. Miejscowe zastosowanie Tantum Verde powoduje, iż lek osiąga wysokie stężenie jedynie w tkankach objętych procesem zapalnym. Ograniczone przenikanie substancji czynnej do krwi minimalizuje ogólnoustrojowy wpływ leku i ryzyko wystąpienia efektów ubocznych. Natomiast Benzydamina jest bezpieczną, pozbawioną teratogennego wpływu substancją czynną.

Innymi słowy TANTUM VERDE AEROZOL to niesteroidowy związek o działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym, spazmolitycznym i przeciwbólowym. Ból gardła jest wywoływany zwykle przez wirusy, ale może też być spowodowany przez groźne bakterie, drożdżaki czy grzyby typu Candida. Zapalenie gardła inicjowane jest przez drobnoustroje, które pokonawszy barierę ochronną organizmu, niszczą nabłonek śluzówki gardła i stymulują wytwarzanie prozapalnych cytokin. Infekcja manifestuje się między innymi uczuciem pieczenia i drapania w gardle, bólem nasilającym się podczas przełykania i mówienia. Produkty Tantum Verde i Tantum Lemon, to linia preparatów o udowodnionej skuteczności w walce z bólem gardła, objawami zakażeń i stanów zapalnych jamy ustnej oraz szerokim zastosowaniu w pediatrii, stomatologii, laryngologii i onkologii. Substancją aktywną linii preparatów Tantum Verde oraz Tantum Lemon jest benzydamina, która należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych do stosowania miejscowego i ogólnego. Większość lekarzy zaleca stosowanie produktów Tantum Verde w leczeniu objawowym infekcji zarówno o podłożu wirusowym, bakteryjnym, jak i grzybiczym. Produkty Tantum Verde zawierają benzydaminę, która hamuje syntezę prozapalnych cytokin, a dzięki miejscowemu działaniu znieczulającemu szybko łagodzi ból gardła i towarzyszący mu obrzęk i zaczerwienienie. Symptomów tych nie można jednak lekceważyć i każdorazowo należy poddać je konsultacji lekarskiej, która pozwoli wykluczyć bakteryjną czy wirusową etiologię zakażenia oraz uniknąć groźnych powikłań.

Chlorowodorek benzydaminy ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz działanie miejscowo znieczulające Benzydamina działa również przeciwobrzękowo, ponieważ zmniejsza przepuszczalność włośniczek . Benzydamina ma również działanie antyseptyczne. Po zastosowaniu miejscowym benzydamina przenika przez skórę i błony śluzowe i gromadzi się się miejscowo w tkankach objętych stanem zapalnym osiągając stężenie większe niż po podaniu doustnym. Benzydamina po zastosowaniu miejscowym w minimalnym stopniu wchłania się do krążenia i praktycznie nie działa ogólnie. Różnorodność postaci leku (aerozol, pastylki, roztwór) oraz różne stężenie benzydaminy w ich składzie sprawia, iż produkty mogą być bezpiecznie stosowane przez pacjentów w różnym wieku i dawkowane odpowiednio do rodzaju i stopnia odczuwanych dolegliwości. Benzydamina obecna w produktach Tantum Verde charakteryzuje się doskonałą tolerancją i szybkim wchłanianiem. Miejscowa działanie leku sprawia, iż substancja czynna kumuluje się w okolicy tkance zmienionej stanem zapalnym przynosząc szybki efekt przeciwzapalny zapalny, przeciwbólowy i znieczulający. Produkty Tantum bardzo szybko łagodzą objawy (ból, obrzęk , zaczerwienienie) towarzyszące stanom zapalnym jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie: Aerozol 2-6 razy dziennie po jednej dawce rozpylać na śluzówki jamy ustnej.

Ze względu na udowodnioną licznymi badaniami klinicznymi skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania preparaty Tantum Verde oraz Tantum Lemon znalazły szerokie zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła takich jak:
zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze jamy ustnej
zapalenie krtani
zapalenie gardła
zapalenia błon śluzowych po radioterapii
stanów po zabiegach operacyjnych w laryngologii
stanów po zabiegach w stomatologii (ekstrakcje, usunięcie kamienia nazębnego)
stanów po intubacji
stanów po tonsillektomii (wycięciu migdałków podniebiennych)

Skuteczność terapeutyczna Tantum Verde wynika z zawartości benzydaminy, która należy do grupy przeciwzapalnych leków niesteroidowych, hamujących działanie mediatorów zapalenia. Jednocześnie lek ze względu na swoje właściwości szybko łagodzi ból związany ze stanem zapalnym (działanie przeciwbólowe i znieczulające), redukuje obrzęk i przekrwienie (działanie przeciwobrzękowe i wysiękowe), a w konsekwencji zmniejsza dyskomfort chorego i ułatwia przełykanie.

Reklamy

Posted 31 Maj 2011 by naangine in Ból gardła

2 responses to “Tantum verde działa także przy upałach

Subscribe to comments with RSS.

  1. TO zupełnie niedziałający sposób i w ogóle go nikomu nie polecam. Ludzie, szkoda waszych pieniędzy na to. Naprawdę zupełnie do niczego.

  2. MI pomaga

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: