Mucosolvan gdy dolega uporczywy kaszel   3 Komentarze

Mucosolvan na  przewlekłe choroby oskrzelowo-płucne, połączone z nieprawidłowym wydzielaniem i wydzielaniem obfitego śluzu.

Kaszel może być mokry lub suchy. Każda z tych postaci jest uciążliwa i w miarę możliwości powinna być leczona. Niemal zawsze konieczne są badania mające na celu ustalić podłoże wystąpienia kaszlu oraz istnienie ewentualnych dolegliwości towarzyszących. Reakcja ta może być wywołana ciałem obcym znajdującym się w układzie oddechowym lub uszkodzeniem błony śluzowej górnych dróg oddechowych w przebiegu infekcji (wirusowej lub rzadziej bakteryjnej), może być również wywołana podrażnieniem nerwów odpowiedzialnych za przewodzenie impulsu odruchu kaszlowego. Taką reakcję wywołuje np. podrażnienie gałęzi usznej nerwu błędnego – może wywołać odruchową reakcję kaszlu poprzez gałęzie gardłowe tego nerwu.

Dawkowanie Mucosolvan jest wziewnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat można rozcieńczyć fizjologicznym roztworem NaCl w stosunku 1:1, aby zapewnić optymalne nawilżenie powietrza w respiratorze. Przed inhalacją zaleca się podgrzać roztwór do temperatury ciała. Preparatu nie stosować bezpośrednio przed snem.

Możliwe skutki uboczne: Łagodne zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (zgaga, niestrawność, sporadycznie nudności i wymioty, zaparcia), trudności w oddawaniu moczu. Rzadko reakcje alergiczne (najczęściej wysypka skórna). U osób z nadreaktywnością oskrzeli preparat może powodować ich skurcz ze względu na zawartość chlorku benzalkoniowego jako środka konserwującego.

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, osłabiony odruch kaszlowy daj znać lekarzowi. Gdy przyjmujesz leki przeciwkaszlowe (nie stosować jednocześnie). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Reklamy

Posted 3 marca 2011 by naangine in Angina

3 responses to “Mucosolvan gdy dolega uporczywy kaszel

Subscribe to comments with RSS.

  1. Daję mnucosolvan moim dzicieom i przyznam że to bardzo dobrze działa

  2. bardzo skuteczny środek na ból gardła. Polecam wszystkim

  3. Zupełnie do niczego jest ten środek i zdecydowanie go nie polecam w każdym wieku i staruszkom i młodzieży i dzieciom bo jest zupełnie do kitu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: