Ropień okołomigdałkowy czyli angina   Leave a comment

Angina, która jest również znana jako ropień okołomigdałkowy, jest infekcją, która rozpoczyna się w okolicy migdałków, które znajdują się po obu stronach  gardła.

Angina różni się od zapalenia migdałków i zakażenia tym, że jest groźniejszy w skutkach druzgocąca lub śmiertelna w przypadku rozprzestrzeniania się do struktur otaczających. To jest najczęściej zakażenie przestrzeni kosmicznej szyi i zazwyczaj występuje u młodzieży i młodych dorosłych. W stosunku do gardła i migdałków ból, jednak angina jest niczym niezwykłym.

Ten rodzaj infekcji bakteryjnej zwykle przyczyną takich jak Streptococcus lub innych bakterii Staphylococcus chociaż są zaangażowane. Angina zazwyczaj dotyczy tylko jednego z dwóch migdałków. Ponieważ angina obejmuje ropień lub gromadzenie się ropy, ropień może pęknąć samoistnie do nastolatków, gardła OA. W takim przypadku, teen mogłem oddychać ropy do jego płuc, powodując powikłań, w tym zachłystowe zapalenie płuc.

Kto będzie najprawdopodobniej angina?

Nastolatki, którzy opracowują angina zwykle w przeszłości zapalenie migdałków, która rozwija się ropień, gromadzenie się ropy. W przeciwieństwie do zapalenia migdałków, które mogą wystąpić we wszystkich grupach wiekowych, ale zwłaszcza wśród młodzieży i dzieci młodszych, średni wiek pacjentów, u których angina jest około piętnastu lat. Angina jest rzadka u dzieci.

Jakie są objawy anginy?

Młodzież często w przeszłości z bólu gardła, które mogą być bardziej widoczne na jednej stronie. Nie może być złe samopoczucie, gorączka, dreszcze, ból ucha, trudności w połykaniu, a niektóre niemożności otwarcia jamy ustnej. Nastolatki mogą mieć stłumione lub ziemniaczanej Äúhot, AU głosu. Gdy to nastąpi, mówią w sposób niewyraźny podobnie jak dźwięki poszczególnych sprawia, że gdy on próbuje rozmawiać z bardzo gorący kawałek jedzenia w ustach.

Nastolatka z angina ma powiększone migdałki, ale zazwyczaj jest większa niż innych ze względu na obecność ropnia. Ponieważ nastolatek może mieć trudności w połykaniu, może on być także ślinotok śliny, zebrał się w ustach. Oddech często ma nieprzyjemny zapach z powodu infekcji i prawdopodobnie także ze względu na odwodnienie. Młodzież z mononukleoza może mieć jakieś objawy, które są podobne do angina, jednak angina zwykle występuje nagle i pacjenta objawy OA są bardziej surowe.

Jak  jest to ważne?

Nastolatki z objawami angina należy do lekarza na zasadzie awaryjnej. Jeśli angina podejrzewa, lekarz zwykle próbuje wydobyć ropę z ropnia migdałków za pomocą igły. aspiracyjnej cienkoigłowej jest najlepszym sposobem diagnozowania angina, a także inicjować pacjenta, odzysku OA. Wolnossący materiał może być następnie przesłane do laboratorium w celu hodowli bakteryjnej.

Jak anginę leczyć?

Po aspiracyjnej cienkoigłowej, młodzieży rozpocznie się na terapii antybiotykowej. Mimo, że większość nastolatków może być zarządzany w warunkach ambulatoryjnych przy użyciu antybiotyków doustnych, niektóre są dopuszczone do szpitala na leczenie antybiotykami podawanymi dożylnie. Może to być konieczne ze względu na konieczność w niektórych przypadkach pacjenta do chirurgicznego drenażu ropnia. W niektórych nastolatków, migdałków procedura może być wykonana. Chirurg może zdecydować także, aby usunąć zarówno migdałków.

Jak  anginie zapobiec?

Nie ma określonego profilaktycznych dla angina. Jeśli nastolatek ma trwały ból gardła towarzyszy gorączka lub ból niezwykłe, lekarz powinien zobaczyć go. Od niektórych przypadkach angina są ze względu na Streptococcus, wczesnego leczenia z anginy może zapobiec angina.

Reklamy

Posted 1 lutego 2011 by naangine in Angina

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: