Angina występuje jako powikłanie ostrego zapalenia migdałków   Leave a comment

Angina jest rzadkim schorzeniem, a czasem występuje jako powikłanie ostrego zapalenia migdałków. Może rozwijać się, gdy zakażenie rozprzestrzenia się przez obrzęk migdałków do otoczenia.

Ropień rozwija się między plecami jednego z migdałkami i ściany gardła. medyczna nazwa angina jest ropnia okołomigdałkowego.
Jak powszechna jest angina?

Angina jest stanem, który występuje rzadko. To dlatego, że większość ludzi, którzy się migdałków otrzymać skuteczne leczenie tyle wcześnie, aby zapobiec angina z krajów rozwijających się.

Jednak angina można się spodziewać, jeśli pacjent ma ciężką anginę lub zapalenie gardła, że gorzej się bardzo szybko. Jeśli jeden z tych, do lekarza jak najszybciej.

Zobacz Przydatne linki Więcej informacji na temat bólu gardła i migdałków.
Kogo dotyczy angina?

Zapalenie migdałków u dzieci bardziej niż dorośli. Angina występuje zwykle w nastolatków i młodych dorosłych, ale może mieć wpływ na młodszych dzieci.

W przeciwieństwie do zapalenia migdałków, które jest bardziej powszechne w tej grupie wieku, PTA, jest bardziej równomierne wieku – od dzieci do dorosłych. Objawy zaczynają pojawiać się 2-8 dni przed powstaniem ropnia. Stopniowe pogarszanie jednostronny ból gardła i ból podczas połykania zazwyczaj najwcześniejszych objawów. Jak rozwija się ropień, uporczywe bóle w okolicy okołomigdałkowego, gorączka, złe samopoczucie, bóle głowy oraz zakłócenia samogłosek nieformalnie znany jako „gorący ziemniak głos” może się pojawić. Ból szyi związane z przetargu, powiększenie węzłów chłonnych, ból ucha i cuchnący oddech są także wspólne. Chociaż te objawy mogą występować w zapaleniu migdałków, jego PTA należy w szczególności rozważyć, czy istnieje ograniczona możliwość otwierania jamy ustnej (szczękościsk).

Do objawów zalicza się zaczerwienienie i obrzęk w okolicy migdałków z chorym i obrzęk jugulodigastric węzłów chłonnych. języczka mogą ulec przemieszczeniu w kierunku wpływu stronie. Odynophagia (ból w trakcie połykania), a po tej samej stronie uszu również mogą wystąpić.

Na szczęście jest dość niezwykłe w tych dniach do opracowania angina.

Dokładne określenie dla „angina” to ropień okołomigdałkowego, która występuje najczęściej u osób dorosłych do włączenia tylko z jednej strony.

Może to być bardzo bolesne, co połykania trudne i związane z uczuciem gorączkę i węzłów chłonnych w obrębie szyi.

Ludzie z angina potrzebują pomocy od lekarza jako sprawę priorytetową.

Gdy lekarz bada ktoś z ropnia okołomigdałkowego, on / ona nie może być w stanie zobaczyć migdałki w ogóle ze względu na obrzęk podniebienia, skurcz mięśni szczęki.

Szybkie leczenie penicyliną mogą uniknąć rozwoju angina.

Pamiętaj, że quinsies są bardzo rzadkie, podczas gdy ból gardła są bardzo częste, większość zakażeń gardła z powodu ataku błon w naszych nosach i gardłach przez wielu wirusów, które są całkowicie nietknięte przez antybiotyki.

Dlatego nie ma sensu w ogóle przy penicyliny w leczeniu najbardziej ból gardła.

W leczeniu angina jest prawie zawsze przez nacięcie chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Operacja może być trudne i może być konieczne w celu usunięcia ropnia i migdałków.

Zazwyczaj chirurg wolą poczekać, aż zakażenia zmniejszyło się, aby procedura łatwiejsze i bezpieczniejsze. Jest to bardzo dobra wiadomość, że angina rozwiązano z leczenia antybiotykami.

Reklamy

Posted 1 stycznia 2011 by naangine in Angina, zapalenie migdałków

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: