O groźnych wirusach powodujących przeziębienie   Leave a comment

Często pojawiający się przy przeziębieniu ból powinien być łatwo uśmierzony przez farmaceutyki osiągalne bez recepty. Wystarczy zaglądnąć do zasobów apteki i znaleźć właściwy farmaceutyk, który zaleczy grypę i przeziębienie oraz ból gardła. Przeziębienie i ból gardła to bardzo bliskie anginie choroby, ale w przeciwieństwie do nich anginę wywołują bakterie.


Sprawdźmy jak sobie można poradzić z występującym przy grypie i przeziębieniu doznaniem bólu i jakich użyć środków by je odsunąć w dal.

Ból gardła i definicja przeziębienia

Ból gardła to prawdopodobnie jeden z najmocniejszych stanów stresowych, nieprzyjemne przeżycie, o naturze indywidualnej, wskazujące na zagrożenie organizmu lub psychiki bądź odzwierciedlające je, mające także znaczenie zabezpieczające dla zachowania całości organizmu lub psychiki. Ból rodzi się pod wpływem różnych bodźców (chemicznych, termicznych, mechanicznych), które dezintegrują działającą tkankę. Jego receptorami są końcówki nerwowe w skórze i w innych tkankach organizmu. Ból często jest rezultatem stymulacji (np. przez ucisk) dróg przenoszących impulsy nerwowe i aktywacje ośrodków bólu w części mózgowej, a także pojawiać się jako zjawisko emocjonalne. Doświadczaniu bólu towarzyszy pobudzenie współczulnej części autonomicznego układu nerwowego.

Środki przeciwbólowe przydatne przy przeziębieniu i przy bólu gardła

Na ogół przeziębienie jest ważnym powodem pogorszenia stanu zdrowia ustroju.
Powodem pojawiania się bólu gardła jest podrażnienie receptora nerwowego. Pojawiający się za tą przyczyną impuls przesyłany jest do rdzenia kręgowego, a wówczas do kory mózgowej pacjenta, a tam powstaje wrażenie bólu. Wszystkie farmaceutyki dostępne w aptekach bez recepty, a także w kioskach i w marketach, oddziaływują na podobnej zasadzie: podszywając się pod chemikalia łagodzące go lub blokują pojawianie się cykoloksygenazy, a to on sprawia, że czujemy ból. Przeciwbólowe farmaceutyki to grupa, po którą pacjenci sięgają najczęściej. Włączane są do niej preparaty takie jak ibuprom, opokan czy cieszący się uzaniem apap. Powodują one łagodzenie objawów bólu a substancjami czynnymi najczęściej są paracetamol, ibuprofen lub kwas acetylosalicylowy. Z prac badawczych profesora Nikolasa Moore z Uniwersytetu Victor w Bordeaux we Francji wynika, że przykładowo paracetamol i ibuprofen są czynnikami znacznie bardziej skuteczniejszymi, niż leki z kwasem acetylosalicylowym. W badaniach z pacjentami wykazano, że z leczenia bólu nie mocnego i nie bardzo dokuczliwego 74 proc. było usatysfakcjonowanych z ibuprofenu, natomiast 69,2 proc. z efektywności paracetamolu, a wyłącznie 68,6 z leku z zawartością kwasu acetylosalicylowego.

O przeziębieniu i o radach na leczenie go

Przeziębienie mówimy o nim inaczej zakażenie dróg górnych oddechowych lub znany jako ostry nieżyt nosa spowodowany groźnym wirusem.Przeziębienie nazywane jest jest także, jako zapalenie wirusowe dróg górnych oddechowych co, jak nie tak trudno wywnioskować mówi nam, że, zaatakowane zostały nasze: gardło i nos.
Wirusy przeziębienia wnikają poprzez podrażnienie śluzowej błony naszego nosa i gardła. Po tym jak choroba już się rozpocznie, następuje stopniowe rozszerzenie i przyrost przepuszczalności krwionośnych naczyń. Zaczerwienienie i także obrzęk śluzowej błony to wzorcowe sygnały przeziębienia i grypy. Jednocześnie gruczoły wydzielają zwiększoną objętość śluzu, co u nas oznacza katar i współtowarzyszące mu objawy kichania. Zachowaniom tym może współtowarzyszyć także stan temperatury podgorączkowy (zwykle do 38 stopni Celsjusza) i suchy, meczący kaszel.

Zapraszamy do internetowej apteki po leki i po informacje o lekach. Zapewniamy adekwatną cenę farmaceutyków i fachową obsługę odwiedzających stronę. Apteka internetowa jest jedną z sześciu najbardziej popularnych i wyróżniających się placówek świadczących usługi dostawy farmaceutyków.

Reklamy

Posted 17 października 2010 by naangine in Angina

Tagged with

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: